شماره تماس در ایام نوروز : 09198604408
تست

گردهمایی سراسری مسئولان حوزه‌ نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها و سازمان‌های تابعه با حضور مهندس حجتی وزیر جهادکشاورزی، آیت الله تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی در سالن توسعه وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد. آیت الله تقوی در این نشست از حضور فعال مسئولان و مدیران بخش کشاورزی در عرصه تولید و تامین نیاز مردم تقدیر کرد و گفت: این میزان تلاش و ارائه خدمات در بخش کشاورزی نشانگر قدرت و مدیریت نظام است که باعث امیدواری مردم می‌شود.

وی افزود: نگاه مقام معظم رهبری به بخش کشاورزی بسیار مثبت و امیدوارانه است و ایشان انتظار دارند تحرکات خوبی برای فرهنگ‌سازی در این بخش صورت گیرد که از وظایف اصلی ماست.

آیت الله تقوی در ادامه گفت: وزارت جهاد کشاورزی تلاش بسیار خوبی در جهت برآورده کردن نیازهای روزانه مردم دارد و روزانه تعدادی از معاونین، مدیران و ... در استان‌ها در حال بررسی، بازرسی و نظارت بر طرح‌های اجرایی در دست اقدام هستند و رسالت ما به عنوان متولیان بخش فرهنگی وزارتخانه این است که با اتکا به آموزه های دینی نسبت به تبلیغ و ترویج سیاست ها،برنامه ها،اقدامات و تلاش و خدمات دست‌اندرکاران بخش کشاورزی و انعکاس واقعیت‌ها به مردم اهتمام ورزیم.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به نقش افکار عمومی در پیشبرد اهداف بخش کشاورزی،ادامه داد: ما باید با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی سیاست ها و برنامه ها از ظرفیت افکار عمومی همگام با متولیان بخش فنی برای پیشبرد اهداف بخش بهره گیری نماییم و همبستگی و همگرایی لازم را برای ایجاد وحدت، هم‌آوایی و همراهی در کارها ایجاد کنیم.

آیت الله تقوی از تلاش مسئولان وزارت جهاد کشورزی در تامین مایحتاج مردم در ایام نوروز تقدیر و خاطرنشان کرد: تامین نیاز غذایی کشور برای 80 میلیون جمعیت کار ساده‌ای نیست، اما با حضور مدیران در صحنه تولید، خدمات و بازار، شاهد بودیم که امکانات بخش کشاورزی اعم از مواد پروتئینی، گوشت، لبنیات، میوه و ... در ایام نوروز در اختیار مردم قرار داشت.

وی افزود: در مدت کوتاهی که در این وزارتخانه مشغول به کار شده‌ام با دریافت اخبار بخش کشاورزی از طریق پایگاه خبری وزارت جهاد کشاورزی،به اعتقاد من اطلاع‌رسانی مناسبی در فضای مجازی در خصوص فعالیت‌های بخش کشاورزی صورت می گیرد به طوری که از این طریق حضور مسوولان رده بالای وزارت هر روز حتی در تعطیلات نوروزی، در استان‌ها، در مزرعه و در عرصه عملیات، اطلاع رسانی شده و تلاش آنها در این بخش تحسین‌برانگیز و باعث دلگرمی و نشاط کارکنان و بهره‌برداران بخش کشاورزی است.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، کار برای کشور را نوعی عبادت برشمرد و افزود: عبادت فقط به نماز و روزه نیست، زیرا کسی که در جهت رفع مشکلات کشور تلاش می‌کند، در حال عبادت است.

وی با بیان این که باید به کار ارزش داد و کارها را وسیع‌تر دید و به عنوان یک ارزش مطرح کرد، بیان داشت: با کار و مدیریت جهادی کشور ساخته می‌شود و رسالت ما به عنوان یک مبلغ دینی این است که در کنار متخصصان بخش کشاورزی در مراکز خدمات کشاورزی، دهستان‌ها و عرصه تولید در معرفی و تشویق آنان در پیشبرد اهداف بخش کشاورزی اثرگذار باشیم و با پرداختن به مشکلات موجود بخش همچون مساله آب و بد مصرفی آن به حل مسایل این بخش کمک نماییم.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که کار فرهنگی کار دشواری است زیرا باید تحول را در درون انسان‌ها ایجاد کرد تا رفتارها تغییر یابد، گفت: رسالت اصلی ما کار فرهنگی است و کسی که بخواهد موج فرهنگی ایجاد کند باید به مسائل فرهنگی معتقد و به راه و رسم کار فرهنگی آشنا باشد.

آیت الله تقوی افزود: شرط اول برای انجام کار فرهنگی این است که کسی که در این سنگر می‌خواهد اثرگذار باشد باید خود عامل به آن عمل باشد.

وی مسئله برند غذای حلال را بسیار بااهمیت خواند و گفت: ما نماینده حاکمیت کشور هستیم و نباید بگذاریم غذای حرام بر سر سفره مردم وارد شود زیرا در این صورت تبلیغ اثرگذار نخواهد بود.

وی بازسازی عتبات عالیات، تقویت مدیریت جهادی، تمرکز گروه‌های جهاد در جامعه و تحقق شعار امسال را از برنامه‌های اصلی دفتر نمایندگی ولی فقیه عنوان کرد و گفت: به دنبال این هستیم که تبلیغات را هماهنگ با دفتر مقام معظم رهبری تغییر دهیم تا ساختار مناسب و چابکی را ایجاد کنیم.

نماینده ولی فقیه ادامه داد: اعزام ناظرین ذبح شرعی طبق ضوابط و چارچوب انجام خواهد شد، همچنین انتصابات در این حوزه ‌باید متمرکز و در هسته گزینش انجام شود.

گفتنی است؛طی احکام جداگانه‌ای از سوی آیت الله تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، حجت‌السلام و المسلمین نورالله اسلامی‌نیا به سمت مشاور حقوقی دفتر نمایندگی ولی فقیه، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین کاشی با حفظ سمت به عنوان مسئول پیگیری شعار سال، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله قربانیان به عنوان سرپرست حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، حجت‌الاسلام و المسلمین محسن شریعت به عنوان سرپرست ناظرین ذبح شرعی در کشور برزیل به مدت شش ماه، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالعلی ابراهیمی با حفظ سمت به عنوان مسوول پیگیری امور زکات منصوب شدند و از تلاش‌های حجت‌الاسلام و المسلمین ایمانی‌تبار در دوران مسوولیت و تصدی امور استان‌های حوزه نمایندگی ولی فقیه تقدیر شد.

تاریخ به روز رسانی: 1397/01/29
تعداد بازدید: 8
Powered by DorsaPortal